Historia klubu

Uczniowski Klub Sportowy Iwiczna powstał w 1995 roku z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej – Marcina Rowińskiego, jako klub jednosekcyjny – koszykówka.

Pierwszy prezesem został Marcin Rowiński. Niestety, tragiczna śmierć w wakacje 1999 roku przerwała jego działalność. Dla uczczenia jego pamięci co roku organizowany jest turniej piłki nożnej.

W 2003 roku dzięki działaniom kolejnego prezesa Dariusza Pawelca rozszerzono działalność klubu o sekcję piłki nożnej oraz judo.

Sekcja judo której trenerem jest Artur Brzeziński funkcjonowała już wcześniej bo od 1999 roku jako filia WKS Gwardia Warszawa a właśnie w 2003 roku włączona została do UKS Iwiczna.Klub prężnie działał i rozszerzał swoją działalność.

W 2005 roku z inicjatywy Pauliny Teleckiej powołana została nowa sekcja – gimnastyczna. UKS Iwiczna jest organizatorem wielu akcji sportowo – rekreacyjnych. Są organizowane rozgrywki i turnieje sportowe o zasięgu lokalnym, wojewódzkim oraz międzynarodowym w prowadzonych dyscyplinach sportowych, obozy szkoleniowo – wypoczynkowe letnie i zimowe.

We wrześniu  2013 roku sekcja judo oraz gimnastyki formuje się jako oddzielny klub – Uczniowski Klub Judo Iwiczna. Od września 2014 roku w klubie rozpoczyna działalność kolejna sekcja – aikido.

Aktualny skład zarządu klubu jest następujący:

  • Prezes Artur Brzeziński
  • Sekretarz Paulina Telecka
  • Skarbnik Krystyna Olborska